Zayıflamanız İçin Birbirinden Basit Yöntemler

Zayıflamanız İçin Birbirinden Basit Yöntemler: Olmanız gerekenden daha kilolusunuz. Ama bir yandan da korkuyorsunuz. Diyetler, zayıflama programları.. Belki de size ağır gelecek, ya da bir anda bu tarz bir değişiklik yapmaya cesaretiniz yok. Alıştığınız şekilde ya da çok küçük değişikliklerle hayata devam etmek istiyorsunuz ama artık bedeniniz de sinyal veriyor. Belki merdiven çıkarken nefes kesilmesi, ayakkabınızı bağlarken bile güçlük çekmeniz, doymak bilmeyen iştahınız, hareket alanınızın kısıtlanması, uzayan giden şikâyet listesi, size de yabancı değil, değil mi? O halde gelin kulak verin. En azından bu basit yöntemleri deneyerek bir başlangıç yapmış olursunuz.

Zayıflamanız İçin Birbirinden Basit Yöntemler

Zayıflamanız İçin Birbirinden Basit Yöntemler

Zayıflamanız İçin Birbirinden Basit Yöntemler

Ayrıntıları Alalım

Bakın ne kadar basit bir yöntem geliyor şimdi! Her öğünden önce mutlaka büyük bir bardak su için. Alışkın değilseniz de alışmak çok kolay. Bunun dışında su tüketiminin gün boyu öneminden bahsetmeye bile gerek yok! Bu yalnızca öğünlere özgü olan kısmı. Hep denir ya, üç beyazdan uzak durun. Evet gerçekten de uzak durun. Ama bunların alternatifi var. Örneğin yemeklerinizde işlenmiş tuz yerine doğal himalaya tuzu ya da kaya tuzu kullanabilirsiniz. Esmer şeker ve esmer un, buğday unu yine alternatifler arasında. Ayrıca özellikle öğleden sonra karbonhidratı yasaklayın kendinize. Dilerseniz günün daha erken saatlerinde tüketmeye çalışın. Zor değil. Bakın diyet yok bir şey yok. Sadece bazı gıdalardan uzak durmanız başlangıç için iyi bir adım.

Biri Fast Food mu Dedi?

Belki bütün bu fazlalıklar hızlı hızlı yiyeceğim diye midenizi kötü besinlerle doldurmaktan oldu. Hatta muhtemelen mide rahatsızlıklarınız da vardır. Demek ki biraz da kendinize zaman ayırmanın vakti geldi. Madem spor yapmıyorsunuz en azından yürüyüş yapın. Hiç mi alışık değilsiniz. Günde on dakikayla başlayın. İki üç güne bir zamanı arttırın. Kendinize ayırdığınız zamanın için sağlıklı yiyecekler pişirip dolaba koymak da olsun. Ne olursa olsun, mutlaka oradan buradan kısıp kendiniz için zaman yaratın. Patates, pirinç, makarna. Yasaklar listesine birkaç ek daha. Hiç alışamam dediğiniz alışkanlıklarınız bir anda değişebiliyor kararlı olduktan sonra ve hiç de o kadar zor olmuyor! Unutmuş bile oluyorsunuz bir süre sonra. Belki aldığınız gıdaların etiketlerini okumayı da alışkanlık haline getirirseniz almaktan o an vazgeçebilirsiniz. Ayrıca daha farkında olursunuz yediklerinizin. Çok önemli bir adım da, yatmadan önce açsanız, bırakın ölmezsiniz. Bir şey yemeden aç karna yatın. Yatmadan en az üç saat önce bir şeyler yemeyi de bırakmış olmalısınız. Rahat bir uykuya kim göz göre göre hayır demek ister ki! Ne kadar basit de olsa bunlar da bir disiplin gerekiyor. Ama çok zor değil emin olun. Sağlıklı günler!

Cevap Bırakın