Zumba Dansı İle Zayıflanır Mı?

Zumba Dansı İle Zayıflanır Mı? Hem eğlenip hem zayıflamak mümkündür. Spor salonlarının sıkıcı atmosferine karşın, dans ederek, eğlenerek kilo vermek herkesin hayalidir. Son zamanın modası olan Zumba dansı şu günlerde çok konuşuluyor. Peki, Zumba dansı ile zayıflama nasıl olur sorularına cevap olarak ilk önce zumba dansının tarihini incelemek gerekir.

Zumba Dansı İle Zayıflanır Mı?

Zumba Dansı İle Zayıflanır Mı?

Zumba Dansı İle Zayıflanır Mı?

Zumba’nın Tarihi:

1990’lı yılların başında ortaya çıkan zumba dansı; A. B. Perez (dansçı ve koreograf) tarafından geliştirilmiş ve Kolombiya’ da ortaya çıkmıştır. Bakıldığında eski bir kültüre ya da bir sanata benzemese de doğaçlama olarak ortaya çıktığı herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Koreograf ve dans eğitmenliği yapan A. B. Perez ders vereceği gün yanına müzikle ilgili bir materyal almadığı için arabasında bulunan kasetleri dans salonuna götürür. İçerisinde salsa ve geleneksek Kolombiya müzikleri bulunan kasedi takar müzik çalara. Doğaçlama dans figürleri ve hareketleri uygulatan Perez böylelikle Zumba dansını ortaya çıkarmıştır.

Nasıl Yapılır Ne işe Yarar?

Değişik ritim ve müzikleri ile tam bir tropikal halk ezgileri sunan bu ateşli dans biçimi aerobik yaparmış gibi vücudu hareket ettirerek zayıflamanıza yardımcı olur ve fit kalmanızı sağlar. Her yerde bulabileceğiniz bir salsa müziği ile bu ateşli dansı yapmak için kalça hareketleri ile başlamanız gerçekten yerinde olacaktır. Hem zayıflayıp hem de ritim kabiliyetini geliştiren bu dans eğlenceli vakit geçirmenizi de sağlar. Sonuç olarak kilo kaybederken eğlenmek müthiş deneyim olacaktır. Zumba, Son yıllarda o kadar gelişti ve yaygınlaştı ki Zumba partileri yapan organizasyon firmaları bile ortaya çıktı. Tüm dünya bu dansla hem kilolarından kurtulup hem de eğlenerek formda kalıyor. Türkiye’de de yaygınlaşan Zumbayı evde yapmanız mümkün. Video kanallarında müzikleri bulmak mümkün ve ondan sonra müzik ritmine kapılarak zayıflayın.

Cevap Bırakın